অযোধ্যাৰ ৰাম মন্দিৰ দৰ্শন অভিনেতা অমিতাভ বচ্চনৰ

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 22 d ago
অযোধ্যাৰ ৰাম মন্দিৰত অভিনেতা অমিতাভ বচ্চন
অযোধ্যাৰ ৰাম মন্দিৰত অভিনেতা অমিতাভ বচ্চন
 
মুম্বাই 
 
অভিনেতা অমিতাভ বচ্চনে অযোধ্যাৰ ৰাম মন্দিৰ পৰিদৰ্শন কৰাৰ এদিন পিছতে নিজৰ এখন ছবি শ্বেয়াৰ কৰিছে। শনিবাৰে এক্সত অমিতাভ বচ্চনে নতুনকৈ নিৰ্মাণ কৰা মন্দিৰৰ ভিতৰত থিয় হৈ  থকা ফটোখন শ্বেয়াৰ কৰিছে। ছবিখনত অমিতাভ বচ্চনে ছবিখন শ্বেয়াৰ কৰি হিন্দীত লিখিছে, "জয় শ্ৰী ৰাম। আস্থ নে ফিৰ বুলায়া, ঔৰ খিচে চালে গেই হুম।"
 
একেখন ফটোকে নিজৰ ব্লগত শ্বেয়াৰ কৰি তেওঁ লিখিছে, "আকৌ ভগৱানৰ ঘৰ অযোধ্যালৈ যাত্ৰা আৰু সন্ধিয়াৰ শেষৰ ফালে উভতি আহিলোঁ। নিশ্চিন্ত আৰু ঈশ্বৰত্বই আমাৰ সকলোৰে মাজত জগাই তোলা শ্ৰদ্ধাৰে ভৰা প্ৰেক্ভাৱ সৰ্বশক্তিমানৰ আশীৰ্বাদত আমাৰ সকলোৰে ভিতৰত থাকক।"  
সংবাদ সংস্থাৰ এক তথ্য অনুসৰি শুকুৰবাৰে বিয়লি চাৰ্টাৰ্ড বিমানেৰে অমিতাভ বচ্চনে অযোধ্যা বিমানবন্দৰত উপস্থিত হয় আৰু তাৰ পিছত দৰ্শন আৰু আৰতিৰ বাবে ৰাম মন্দিৰলৈ যাত্ৰা কৰে। প্ৰায় আধা ঘণ্টা সময় মন্দিৰ চৌহদৰ ভিতৰত কটায় আৰু বাহিৰৰ পৰাও মন্দিৰ ভৱনৰ আভাস লয়। ৰাম মন্দিৰত অনুষ্ঠিত বিশেষ প্ৰাৰ্থনা অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰাৰ পিছত তেওঁ দুপৰীয়াৰ আহাৰ গ্ৰহণৰ বাবে ফৈজাবাদ চহৰৰ অযোধ্যা আয়ুক্তৰ চৰকাৰী বাসগৃহত উপস্থিত হয়। 
 
২২ জানুৱাৰীত ৰাম মন্দিৰৰ অভিষেক অনুষ্ঠানতো অংশগ্ৰহণ কৰিছিল অমিতাভে। যোৱা মাহত দৰ্শনৰ পিছত অমিতাভে নিজৰ ছ’চিয়েল মিডিয়া একাউণ্টত নিজৰ ভ্ৰমণৰ আভাস শ্বেয়াৰ কৰিছিল। তেওঁ এটা ব্লগৰ পোষ্টত লিখিছে, “ঐশ্বৰিক আত্মাৰ প্ৰাসংগিকতাৰে ভৰা এটা দিন .. অযোধ্যাত প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা অনুষ্ঠানৰ পৰা উভতি আহি .. গৌৰৱ, উদযাপন আৰু বিশ্বাসৰ বিশ্বাস .. শ্ৰী ৰামৰ জন্ম। ইয়াৰ বাহিৰে একো কথা ক’ব নোৱাৰি .. কাৰণ বিশ্বাস বৰ্ণনাৰ অধিকাৰী নহয়।” 
 
তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে প্ৰাণ প্ৰতিষ্ঠা অনুষ্ঠানৰ কিছুদিন পূৰ্বে অযোধ্যাত ১০ হাজাৰ বৰ্গফুটৰ প্লট এটাও ক্ৰয় কৰিছিল অমিতাভে। আনহাতে অমিতাভ বচ্চন, দীপিকা পাডুকন আৰু প্ৰভাসৰ সৈতে বিজ্ঞান-কল্পকাহিনী একচন থ্ৰিলাৰ ছবি কল্কি ২৮৯৮ খ্ৰীষ্টাব্দত দেখা যাব। অহা ৯ মে’ত মুক্তি পাবলগীয়া ছবিখনত  কামাল হাছান আৰু দিশা পাটানীয়েও গুৰুত্বপূৰ্ণ চৰিত্ৰত অভিনয় কৰিছে।