আইপিএল ২০২৪ৰ পৰা অনিৰ্দিষ্টকালীন বিৰতি গ্লেন মেক্সৱেলৰ

Story by  atv | Posted by  [email protected] • 1 Months ago
গ্লেন মেক্সৱেল
গ্লেন মেক্সৱেল
 
নতুন দিল্লী 
 
ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (আই পি এল) ২০২৪ত ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বেংগালুৰু (আৰ চি বি)ৰ হৈ খেলা গ্লেন মেক্সৱেলে চলি থকা প্ৰতিযোগিতাখনৰ পৰা বিৰতি লোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদৰ হাতত আৰ চি বি পৰাস্ত হোৱাৰ পিছত তেওঁ এই সিদ্ধান্ত ঘোষণা কৰে। চলিত বৰ্ষত ভাল বেটিংৰ প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰা মেক্সৱেল এই মেচৰ বাবে প্লেইং একাদশত নাছিল।
 
 
সংবাদমেলৰ সময়ত মেক্সৱেলে বুজাই দিলে যে তেওঁ বৰ্তমান মানসিক আৰু শাৰীৰিকভাৱে ভাল অনুভৱ কৰা নাই, গতিকে তেওঁক বিৰতিৰ প্ৰয়োজন। এই বিৰতি কিমান দিন হ’ব তেওঁ সঠিক ভাৱে কোৱা নাই।
 
মেক্সৱেলে কয়, "মই দলৰ অধিনায়ক ফাফ ডু প্লেছিছ আৰু প্ৰশিক্ষকসকলৰ সৈতে কথা পাতিলোঁ আৰু তেওঁলোকক ক'লোঁ যে মোৰ ঠাইত আন কাৰোবাক চেষ্টা কৰাৰ সময় আহি পৰিছে। মই আগতেও এনেকুৱা পৰিস্থিতিত পৰিছো, য'ত অধিক খেলিলে মোৰ খেল বেয়া হৈ পৰে। মোক এইটো লাগে।" প্ৰয়োজন হ'লে মই টুৰ্ণামেণ্টৰ মাজতে ঘূৰি আহিম যেতিয়া মোৰ অৱস্থা ভাল হ'ব।'
 
বিশেষকৈ প্ৰাৰম্ভিক অভাৰৰ পিছত বেটিঙৰ সৈতে যুঁজি থকা বুলিও তেওঁ উল্লেখ কৰে, যিটো আগতে তেওঁৰ ষ্ট্ৰং পইণ্ট আছিল। গতিকে, তেওঁ ভাবে যে তেওঁৰ ঠাইত আন কাৰোবাক ল’বলৈ দিয়াটো ভাল আৰু আশাকৰোঁ ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব।
 
মানসিক ক্লান্তিৰ বাবে মেক্সৱেলে প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিৰতি লোৱা নাই। তেওঁৰ মতে দলটোৱে আনক খেলিবলৈ দিয়াটোৱেই উত্তম, আনহাতে তেওঁ মানসিক ভাবে সবল হ'বলৈ সময় লয়।
 
ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ প্ৰাক্তন অধিনায়ক সুনীল গাভাস্কাৰে আই পি এলত বিশেষকৈ বেগী বলাৰৰ বিৰুদ্ধে মেক্সৱেলৰ দুৰ্বল প্ৰদৰ্শনৰ বাবে ইয়াৰ পূৰ্বেও সমালোচনা কৰিছিল। তেওঁ আঙুলিয়াই দিলে যে মেক্সৱেলে বুকু বা কান্ধৰ উচ্চতাত বল আহিলে সমস্যাত পৰে।