বিজয়াৱাড়াৰ ৰোডশ্ব’ত শিলগুটি নিক্ষেপ কৰাৰ ফলত আহত অন্ধ্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী

Story by  atv | Posted by   Imtiaz Ahmed • 1 Months ago
জগন মোহন ৰেড্ডীক চিকিৎসা কৰা হৈছে; (সোঁফালে) ৰেড্ডীৰ আঘাত
জগন মোহন ৰেড্ডীক চিকিৎসা কৰা হৈছে; (সোঁফালে) ৰেড্ডীৰ আঘাত
বিজয়াৱাড়া

অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জগন মোহন ৰেড্ডী শনিবাৰে বিজয়াৱাড়াত ৰোডশ্ব’ৰ সময়ত আহত হয়। ৰোডশ্ব’ৰ সময়ত শিলগুটি নিক্ষেপ কৰা হয়, তাৰে এটাই অন্ধ্ৰ মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীক আহত কৰে।

জগন মোহন ৰেড্ডীৰ বাওঁফালৰ চকুৰ ওপৰত কপালত সৰুকৈ কাটিছে।

প্ৰচাৰৰ সময়ত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সৈতে উপস্থিত থকা যুৱজন শ্ৰমিকা ৰীতু কংগ্ৰেছ পাৰ্টিৰ বিধায়ক ভেল্লামপল্লী শ্ৰীনিবাস ৰাওও আহত হয়।

জগন মোহন ৰেড্ডীয়ে বাছতেই চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰাৰ পিছত তেওঁৰ ৰ’ডশ্ব’ ‘মেমন্তা সিদ্ধাম বাছ যাত্ৰা’ আগবঢ়াই লৈ যায়।

মুখ্যমন্ত্রী কার্যালয়ৰ এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে, "বিজয়ৱাড়াৰ সিং নগৰৰ বিবেকানন্দ বিদ্যালয় কেন্দ্ৰত তেওঁৰ বাছ ভ্ৰমণৰ অংশ হিচাপে জনসমাগমৰ সৈতে আদান-প্ৰদান কৰাৰ সময়ত মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে শিলটোৰ আঘাত পায়।" 

এই আক্ৰমণত তেলেগু দেশম পাৰ্টিৰ কৰ্মী জড়িত বুলি দাবী কৰিছে ৱাই এছ আৰ চি পিৰ নেতাসকলে।

তামিলনাডুৰ মুখ্যমন্ত্রী এম কে ষ্টেলিনে জগন মোহনৰ ওপৰত হোৱা আক্রমণক গৰিহণা দি এক্সত এটা পোষ্টত কয় - "অন্ধ্র প্রদেশৰ মাননীয় মুখ্যমন্ত্রী থিৰু @ysjagan ডাঙৰীয়াৰ ওপৰত হোৱা শিলগুটি নিক্ষেপক মই গৰিহণা দিছো। ৰাজনৈতিক মতানৈক্য কেতিয়াও হিংসালৈ বৃদ্ধি হোৱা উচিত নহয়। আহক আমি সভ্যতা বজাই ৰাখোঁ আৰু... আমি গণতান্ত্ৰিক প্ৰক্ৰিয়াত লিপ্ত হোৱাৰ সময়ত পাৰস্পৰিক সন্মান ৰাখোঁ।"

ভাৰত ৰাষ্ট্ৰ সমিতিৰ নেতা তথা তেলেংগানাৰ বিধায়ক কে টি ৰামা ৰাওৱেও এই আক্ৰমণক গৰিহণা দিয়ে। ৱাই এছ জগন মোহন ৰেড্ডীৰ এখন ছবি শ্বেয়াৰ কৰি তেওঁ এক্সত এটা পোষ্টত কয়, "আপুনি নিৰাপদ হোৱাত আনন্দিত হৈছো। যত্ন লওক @ysjagan Anna এ পিৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জগনমোহন ৰেড্ডী গাৰুৰ ওপৰত হোৱা আক্ৰমণক তীব্ৰভাৱে গৰিহণা দিছোঁ। গণতন্ত্ৰত হিংসাৰ কোনো স্থান নাই আৰু কঠোৰ প্ৰতিৰোধ আশা কৰিছো। ইচিআইয়ে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিব লাগে।"

অহা ১৩ মে’ত অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ ২৫টা লোকসভা সমষ্টিৰ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ’ব।