আইফোন নিষিদ্ধ কৰাৰ ভাবুকি এল'ন মাস্কৰ

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 3 d ago
এল'ন মাস্ক
এল'ন মাস্ক
 
ছানফ্ৰান্সিচকো
 
টেছলাৰ চিইঅ' এল'ন মাস্কে সোমবাৰে কয় যে যদিহে আইফোন নিৰ্মাতা কোম্পানীটোৱে অপাৰেটিং চিষ্টেম পৰ্যায়ত OpenAIক একত্ৰিত কৰে তেন্তে তেওঁ নিজৰ কোম্পানীসমূহত এপলৰ ডিভাইচসমূহ নিষিদ্ধ কৰিব।  
 
ইলেক্ট্ৰিক বাহন নিৰ্মাতা টেছলা আৰু ৰকেট নিৰ্মাতা স্পেচএক্সৰ চিইঅ' তথা ছ'চিয়েল মিডিয়া কোম্পানী এক্সৰ স্বত্বাধিকাৰ মাস্কে এক্সত এটা পোষ্টত কয় যে সেয়া এক অগ্ৰাহ্যযোগ্য নিৰাপত্তা উলংঘা। কোম্পানীত প্ৰৱেশ কৰাৰ পূৰ্বেই প্ৰতিগৰাকী ব্যক্তিয়ে দুৱাৰমুখতে নিজৰ এপল ডিভাইচসমূহ পৰীক্ষা কৰিব লাগিব, য’ত সেইবোৰ ফেৰাডেৰ পিঞ্জৰাত ৰখা হ’ব। 
ইয়াৰ পূৰ্বে এপলে নিজৰ এপ আৰু অপাৰেটিং প্লেটফৰ্মসমূহত বহুতো AI বৈশিষ্ট্য আৰু নিজৰ ডিভাইচসমূহলৈ চেটজিপিটি প্ৰযুক্তি আনিবলৈ OpenAIৰ সৈতে অংশীদাৰিত্বৰ কথা ঘোষণা কৰিছিল। 
 
এপলে কয় যে তেওঁলোকে 'মূলত' গোপনীয়তাৰ সৈতে AI নিৰ্মাণ কৰিছে আৰু সেই বৈশিষ্ট্যসমূহক শক্তি প্ৰদান কৰিবলৈ অন-ডিভাইচ প্ৰচেছিং আৰু ক্লাউড কম্পিউটিঙৰ সংমিশ্ৰণ ব্যৱহাৰ কৰিব।  
 
মাস্কে এক্সত এক পোষ্টত কয়, "এপল নিজৰ AI বনাব পৰাকৈ স্মাৰ্ট নহয়, তথাপিও কেনেবাকৈ OpenAI এ আপোনাৰ সুৰক্ষা আৰু গোপনীয়তা সুৰক্ষিত কৰাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাটো স্পষ্টভাৱে অৰ্থহীন!"