জ্বলি ভস্মীভূত হয় ৩৫খন মাছ ধৰা নাও

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 6 Months ago
প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
 
বিশাখাপট্টনম
 
দেওবাৰে নিশা অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ বিশাখাপট্টনম মাছমৰা এটা বন্দৰত ব্যাপক অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। যাৰ ফলত প্ৰায় ৩৫খন মাছ ধৰা নাওত আন্ত্ৰিক অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। আৰক্ষী উপ আয়ুক্ত আনন্দ ৰেড্ডীয়ে জনোৱা মতে, প্ৰথমে এখন নাওত এই অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয় আৰু তাৰ পিছত মাজনিশা প্ৰায় ৩৫খন ফাইবাৰ মেকানাইজড নাওত বিয়পি পৰে। বৰ্তমানলৈ কোনো লোক হতাহত বা আহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা নাই।
 
আৰক্ষী আৰু অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ দলে ততাতৈয়াকৈ প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰে আৰু জুই নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। বৰ্তমানলৈ অগ্নিকাণ্ডৰ কাৰণ জানিব পৰা হোৱা নাই। ৰেড্ডীয়ে কয় যে ঘটনা সন্দৰ্ভত এক গোচৰ ৰুজু কৰা হৈছে আৰু তদন্ত চলি আছে। অনলাইনত প্ৰকাশ পোৱা দৃশ্যত দেখা গৈছে যে অসহায় মাছমৰীয়াসকলে বন্দৰটোলৈ চাই থকাৰ সময়তে অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীয়ে জুই নিৰ্বাপন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। 
 
বাতৰি সংস্থা পিটিআইক জনোৱা মতে, নিশা প্ৰায় ১ বজাৰ ভিতৰত এই জুই নিৰ্বাপন হয়। মাছ ধৰা নাও লংঘন কৰি থকা চহৰৰ জেটি এলেকাত এই অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হয়। বিশাখাপট্টনম জিলাৰ অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ বিষয়া এছ ৰেনুকায়াই সংস্থাটোক জনোৱা মতে, অগ্নিকাণ্ডৰ তথ্য লাভ কৰাৰ পিছতে অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনী ততাতৈয়াকৈ সেই স্থানত উপস্থিত হয়।
 
আমি ১২খন অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনী, ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ সঁহাৰি বাহিনী আৰু বিশাখাপট্টনম বন্দৰ ট্ৰাষ্টৰ পৰা সহায় লোৱা হৈছে বুলিও তেওঁ কয়। বিষয়াগৰাকীয়ে কয় যে এই পৰ্যন্ত কোনো লোক হতাহতি হোৱাৰ খবৰ পোৱা নাই। সংবাদ সংস্থা এ এন আইৰ বাতৰি অনুসৰি স্থানীয় মাছমৰীয়াসকলে অৱশ্যে ফাউল প্লে’ৰ সন্দেহ প্ৰকাশ কৰে, অভিযোগ কৰা মতে, অজ্ঞাত ব্যক্তিয়ে ইচ্ছাকৃতভাৱে নাওসমূহত অগ্নি সংযোগ কৰিছে।