ছলমান খানক গাড়ীত আৱদ্ধ কৰি একে-৪৭ ৰাইফলেৰে গুলীয়াই হত্যাৰ পৰিকল্পনা গেংষ্টাৰ লৰেন্স বিষ্ণৈ দলৰ

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 13 d ago
ছলমান খান
ছলমান খান
 
মুম্বাই 
 
কাৰাবন্দী গেংষ্টাৰ লৰেন্স বিষ্ণৈৰ দলটোৱে মহাৰাষ্ট্ৰৰ পানভেলত থকা তেওঁৰ ফাৰ্ম হাউছৰ সমীপত বলীউড অভিনেতা ছলমান খানক তেওঁৰ গাড়ী আৱদ্ধ কৰি একে-৪৭ ৰাইফলেৰে গুলীয়াই হত্যা কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল বুলি এক সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰিছে। এই সন্দৰ্ভত বিষ্ণুই দলৰ চাৰিজন গুলীচালনাকাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে পানভেলৰ আৰক্ষীয়ে।    
 
গুলীচালনা কৰা লোক কেইজন হৈছে ধনঞ্জয় তাপসিং ওৰফে অজয় ​​কাশ্যপ, গৌৰৱ ভাটিয়া ওৰফে নাহৱী, ৱাছপি খান ওৰফে ৱাছিম ​​চিকনা, আৰু ৰিজৱান খান ওৰফে জাভেদ খান। সূত্ৰটোৱে জনোৱা মতে, চাৰিওজন লোকে অভিনেতাজনৰ ফাৰ্ম হাউছৰ লগতে তেওঁৰ শ্বুটিং স্থানৰ কোচকাৱাজ চলাইছিল। 
 
আৰক্ষীয়ে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা লোকসকলৰ মোবাইলৰ পৰা এনে ভিডিঅ' উদ্ধাৰ কৰিছে, য’ত তেওঁলোকক ছলমান খানক এ কে ৪৭ ৰাইফলৰ উপৰিও অন্যান্য অস্ত্ৰৰেও আক্ৰমণ কৰাৰ নিৰ্দেশনা দিয়া হৈছিল। সূত্ৰটোৱে জনোৱা মতে, অজয় ​​কাশ্যপে জেৰাৰ সময়ত প্ৰকাশ কৰে যে তেওঁ অপৰাধটো সম্পন্ন কৰিবলৈ এম ১৬, এ কে ৪৭ আৰু এ কে-৯২ ৰাইফল ক্ৰয় কৰিবলৈ পাকিস্তানৰ ডোগা নামৰ এজন অস্ত্ৰ ব্যৱসায়ীৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিছিল।  
 
পানভেল থানাত পঞ্জীয়ন হোৱা এফআইআৰ অনুসৰি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰা এটা ভিডিঅ’ত কাশ্যপে নিজৰ সংগীৰ সৈতে কথা পতা দেখা গৈছে, সেই সময়ত তেওঁ কয় যে, "উক্ত কামৰ বাবে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ লাভ কৰাৰ সময়ত ছলমান খানক শিক্ষা দিয়া হ’ব আৰু কানাডাৰ পৰা (গেংষ্টাৰ) গোল্ডি ব্ৰাৰৰ জৰিয়তে ধন লাভ কৰা হ'ব।" 
 
তদন্তত এই কথাও পোহৰলৈ আহিছে যে, গেংষ্টাৰ লৰেন্স বিষ্ণৈ আৰু গোল্ডি ব্ৰাৰে অভিনেতাজনক হত্যা কৰাত সফল হ’লে শ্বুটাৰসকলক বিপুল পৰিমাণৰ ধন আদায় দিব। যোৱা ১৪ এপ্ৰিলত মুম্বাইৰ বান্দ্ৰা অঞ্চলত ছলমান খানৰ বাসগৃহৰ বাহিৰত বাইক আৰোহী দুজন ব্যক্তিয়ে গুলীচালনা কৰাৰ এমাহতকৈও অধিক সময়ৰ পাছত এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। 
 
পিছত গুজৰাটত এই যুটি বিকি গুপ্তা আৰু সাগৰ পালক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ বিপৰীতে এই গোচৰৰ সৈতে জড়িত আন এজন ব্যক্তিৰ সৈতে ২৬ এপ্ৰিলত পঞ্জাৱত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা তৃতীয়জন অভিযুক্ত অনুজ থাপনৰ জিম্মাত মৃত্যু হয়। গুলীচালনাৰ ঘটনাত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা আটাইকেইজনৰ বিৰুদ্ধে মুম্বাই আৰক্ষীয়ে কঠোৰ মহাৰাষ্ট্ৰ সংগঠিত অপৰাধ নিয়ন্ত্ৰণ আইনৰ প্ৰাসংগিক ধাৰা আৰোপ কৰিছে।
 
আৰক্ষীয়ে গেংষ্টাৰ লৰেন্স বিষ্ণৈক গেংটোৰ নেতা হিচাপে উল্লেখ কৰিছে, যাৰ লোকে অভিনেতাজনৰ ঘৰৰ বাহিৰত গুলীচালনা কৰাৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰিছে আৰু এফআইআৰত এমচিঅ’চিএৰ কিছু অংশ সংযোজন কৰিছে।