ছলমান খানক হত্যা কৰাৰ উদ্দেশ্য নাছিল; তেন্তে কি আছিল উদ্দেশ্য?

Story by  atv | Posted by  [email protected] • 1 Months ago
ছলমান খান
ছলমান খান
 
নতুন দিল্লী
 
বলীউডৰ ছুপাৰষ্টাৰ ছলমান খানৰ ঘৰ গেলেক্সি এপাৰ্টমেণ্টৰ বাহিৰত গুলীচালনাৰ গোচৰত হাৰিয়ানাৰ এজন অভিযুক্তক আটক কৰা হৈছে। এই সন্দৰ্ভত এজন বিষয়াই কয় যে আটকাধীন অভিযুক্ত দুজনৰ এজনৰ সৈতে সন্দেহযুক্ত লোকজন সম্পৰ্কীয় আৰু এই ঘটনাৰ পূৰ্বে আৰু পিছত তেওঁৰ অহৰহ যোগাযোগ আছিল। 
 
 
তেওঁ কয় যে আটকাধীন ব্যক্তিজনে কাৰাগাৰত থকা গেংষ্টাৰ লৰেন্স বিষ্ণয়ৰ কনিষ্ঠ ভাতৃ অনমোল বিষ্ণোইৰ পৰা নিৰ্দেশনা লোৱাৰ সন্দেহ কৰা হৈছে। এই গুলীচালনাৰ কাণ্ড সংঘটিত কৰিবলৈ গুলীচালনাকাৰীসকলক ৪ লাখ টকাৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছিল বুলিও আৰক্ষীৰ সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰিছে।
 
দেওবাৰে বান্দ্ৰা অঞ্চলৰ ছলমান খানৰ বাসগৃহত গুলীচালনাৰ অপৰাধত গ্ৰেপ্তাৰ হোৱা সাগৰ পাল আৰু বিকি গুপ্তাই আটক কৰা সন্দেহজনক লোকজনক তেওঁলোকৰ কাৰ্যকলাপৰ বিষয়ে বিতং তথ্য দি আছিল আৰু ইণ্টাৰনেটৰ জৰিয়তে ফোন কৰা হৈছে। তেওঁ কয় যে এই ঘটনাৰ পিছত সাগৰ পাল আৰু বিকি গুপ্তাই মুম্বাইৰ পৰা ভুজৰ দিশে পলায়ন কৰে আৰু চুৰাটৰ ওচৰত তেওঁলোকে যোগাযোগৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা মোবাইল ফোনটোৰ চিম কাৰ্ড সলনি কৰে।
 
বিষয়াসকলৰ মতে, কাৰিকৰী চোৰাংচোৱাৰ সময়ত লক্ষ্য কৰা হৈছিল যে তেওঁলোকে আৰক্ষীক বিভ্ৰান্ত কৰিবলৈ বাৰে বাৰে মোবাইল ফোন বন্ধ কৰি দিছিল। কিন্তু তেওঁ ফোন কৰা নম্বৰটো সদায় একেই আছিল। হাৰিয়ানাত ধৰা পৰাৰ পিছতে মুম্বাইলৈ অনা হৈছে বুলি বিষয়াগৰাকীয়ে জানিবলৈ দিয়ে। তেওঁ কয় যে তেওঁক জেৰা চলি আছে যদিও এতিয়াও তেওঁক এই গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হোৱা নাই।
 
আৰক্ষীৰ সূত্ৰ অনুসৰি সাগৰ পাল আৰু তেওঁৰ সংগী ভিকি গুপ্তা দুয়োকে গুলীচালনা কৰিবলৈ ৪ লাখ টকাৰ ধন দিয়া বুলি অভিযোগ উঠিছে, ইয়াৰে ১ লাখ টকা আগধন হিচাপে দিয়া হৈছিল। আৰক্ষীয়ে দাবী কৰা মতে, কাম সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত বাকী থকা ধন দুয়োকে দিব বুলি প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়া হৈছিল। মুম্বাই ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চৰ বিষয়াসকলে কয় যে ইয়াৰ উদ্দেশ্য ছলমান খানক হত্যা কৰা নহয় বৰঞ্চ তেওঁক ভয় খুওৱাহে।
 
মুম্বাই ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চৰ সূত্ৰই জনোৱা মতে, অনমোল বিষ্ণয়ৰ উদ্দেশ্য আছিল কেৱল শ্বুটাৰছৰ দ্বাৰা গুলীচালনা কৰি ভয়ৰ সৃষ্টি কৰা, ছলমানক হত্যা কৰাৰ কোনো উদ্দেশ্য নাছিল। এই ক্ষেত্ৰত ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে দুয়োজন শ্বুটাৰছৰ পৰিয়ালৰ জবানবন্দী কৰিছে। ক্ৰাইম ব্ৰাঞ্চে কয় যে এই গুলীচালনাৰ গোচৰত ছলমান খানৰো জবানবন্দী কৰা হ’ব। অপৰাধ শাখাই সাক্ষী হিচাপে ছলমান খানৰ বক্তব্য লিপিবদ্ধ কৰিব। উল্লেখযোগ্য যে ১৩ এপ্ৰিলত ছলমান খানৰ গেলাক্সি এপাৰ্টমেণ্টৰ বাহিৰত গুলীচালনাৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছিল।