মল্লযোদ্ধাসকলে তেওঁলোকৰ যদি পদক গংগাত বিসৰ্জনৰ দিব বিচাৰে, তেন্তে আমি কি কৰিব পাৰোঁ: ব্ৰীজ ভূষণ শৰণ সিঙ

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 11 Months ago
প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
 
নতুন দিল্লী 
 
মল্লযোদ্ধাসকলে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সাব্যস্ত কৰা প্ৰতিবাদত গংগাত তেওঁলোকৰ পদক বিসৰ্জন দিবলৈ মঙলবাৰে হৰিদ্বাৰত উপস্থিত হৈছিল। কৃষক নেতাসকলে এই সমস্যাটো সমাধান কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ পৰা পাঁচ দিনৰ সময় বিচৰাৰ পিছত তেওঁলোকৰ বিসৰ্জনৰ পৰিকল্পনাটো বাতিল কৰা হৈছিল। এই সন্দৰ্ভত প্ৰতিক্ৰিয়া ব্যক্ত কৰি ডব্লিউএফআইৰ মুৰব্বী ব্ৰীজ ভূষণ শৰণ সিঙে কয়, "যদি খেলুৱৈসকলে তেওঁলোকৰ পদক গংগাত বিসৰ্জনৰ দিব বিচাৰে তেন্তে আমি কি কৰিব পাৰোঁ?" 
 
যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগৰ সন্মুখীন হোৱা ব্ৰীজ ভূষণ সিঙে কয়, "মল্লযোদ্ধাসকলে গংগাত তেওঁলোকৰ পদক বিসৰ্জনৰ দিবলৈ গৈছিল। কিন্তু গংগাৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁলোকে ৰাকেশ টিকাইতক তেওঁলোকৰ পদক প্ৰদান কৰিছে। সেইটো তেওঁলোকৰ স্থিতি। আমি কি কৰিব পাৰোঁ?" 
 
সাক্ষী মালিক, বজৰং পুনিয়া আৰু বিনেশ ফোগাটকে ধৰি কেইবাজনো শীৰ্ষ মল্লযোদ্ধাই তেওঁৰ বিৰুদ্ধে যৌন নিৰ্যাতনৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰাৰ পিছত ভাৰতীয়  মল্লযোদ্ধা ফেডাৰেচন (ডব্লিউএফআই)ৰ মুৰব্বী ব্ৰীজ ভূষণ শৰণ সিঙৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি আহিছে। তেওঁলোকে তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ দাবী জনাইছে।
 
মঙলবাৰে বিজেপি সাংসদ ব্ৰীজ ভূষণ শৰণ সিঙে কয়, "এতিয়া পদত্যাগৰ কোনো প্ৰশ্নই নাই। কিয়নো এতিয়া মোৰ কাৰ্যকাল শেষ হৈছে আৰু নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত হ'ব। তেওঁলোকক অনুসন্ধান কৰিবলৈ দিয়ক আৰু ভৱিষ্যতে কি হয় চাওঁক। এতিয়া একো আমাৰ হাতত নাই। সকলোবোৰ দিল্লী আৰক্ষীৰ ওপৰত এৰি দিয়া হৈছে।" 
 
এপ্ৰিল মাহৰ পৰা ধৰ্ণা দি থকা মল্লযোদ্ধাসকলৰ বিষয়ে কথা পাতি ব্ৰীজ ভূষণ শৰণ সিঙে কয়, "এই লোকসকলে কিয় এনে কৰিছে, কেৱল তেওঁলোকেহে এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিব পাৰে। তেওঁলোকৰ অনুৰোধত এখন পৰ্যৱেক্ষণ সমিতি গঠন কৰা হৈছিল, এখন এজাহাৰ দাখিল কৰা হৈছিল, আৰু এতিয়া তদন্ত চলি আছে।"  
 
দিল্লী আৰক্ষীয়ে যোৱা মাহত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ (বিজেপি) সাংসদৰ বিৰুদ্ধে মল্লযোদ্ধাসকলৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত দুখন এজাহাৰ দাখিল কৰিছিল। তেওঁ পুনৰ কয়, "যদি মোক ভুল বুলি প্ৰমাণিত হয়, তেন্তে মোক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ব। ইয়াত মোৰ কোনো আপত্তি নাই।"