ভাৰতৰ যুৱ শক্তিক একত্ৰিত কৰাৰ বাবে 'মেৰা যুৱ ভাৰত' ৱেবছাইট মুকলি হ’ব: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদী

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 4 Months ago
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী
 
নতুন দিল্লী 
 
দেওবাৰে 'মন কি বাট'ৰ ১০৬ সংখ্যক খণ্ডত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে উন্নত ভাৰত গঢ়াত ভাৰতৰ যুৱ শক্তিক একত্ৰিত কৰাৰ বাবে  'মেৰা যুৱ ভাৰত' ৱেবছাইট মুকলি কৰা হ’ব আৰু যুৱক-যুৱতীসকলে ইয়াত যোগদান কৰিবলৈ  MYBharat.Gov.in ত পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব। 
 
'MYBharat' এ ভাৰতৰ যুৱক-যুৱতীসকলক বিভিন্ন জাতি গঠন অনুষ্ঠানত সক্ৰিয় ভূমিকা গ্ৰহণ কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিব। উন্নত ভাৰত গঢ়াত ভাৰতৰ যুৱ শক্তিক একত্ৰিত কৰাৰ এয়া এক অনন্য প্ৰচেষ্টা হব বুলি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে উল্লেখ কৰে।  
মন কি বাট'ত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় লগতে কয়, "উৎসৱৰ বতৰৰ মাজত স্থানীয় সামগ্ৰীৰ ওপৰত জোৰ দিয়ে। প্ৰতিবাৰৰ দৰে এইবাৰো আমাৰ উৎসৱবোৰত আমাৰ প্ৰাথমিকতা হ'ব লাগে 'লোকেল ফৰ ভোকেল' আৰু আমি একেলগে সেই সপোন পূৰণ কৰোঁ আহক। আমাৰ সপোন হৈছে আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰত। এইবাৰ, আমি কেৱল এনে এবিধ সামগ্ৰীৰে ঘৰবোৰ আলোকিত কৰোঁ আহক যি মোৰ দেশৰ আপোনাৰ প্ৰতিভা, যিটোৱে মোৰ দেশবাসীক ইয়াৰ নিৰ্মাণত নিযুক্তি প্ৰদান কৰিছে। আমাৰ দৈনন্দিন জীৱনৰ প্ৰয়োজনীয়তা যিয়েই নহওঁক, আমি স্থানীয় সামগ্ৰীয়ে ক্ৰয় কৰিম।"  
 
মাহিলী ৰেডিঅ' সম্প্ৰচাৰ অনুষ্ঠানত মন কি বাট'ত প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে ৩১ অক্টোবৰত প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ইন্দিৰা গান্ধীৰ মৃত্যু বাৰ্ষিকী উপলক্ষে তেওঁক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে।