চাইকেলৰ টায়াৰ ভাল কৰা মেকাৰৰ পুত্ৰ আহাদ আহমেদ এতিয়া ন্যায়াধীশ; UP PCS-J পৰীক্ষাত ১৫৭ সংখ্যক স্থান লাভ

Story by  atv | Posted by  [email protected] • 9 Months ago
দেউতাকৰ সৈতে চাইকেলৰ দোকানত আহাদ আহমেদ
দেউতাকৰ সৈতে চাইকেলৰ দোকানত আহাদ আহমেদ
 
অনিকা মহেশ্বৰী/ নতুন দিল্লী
 
প্ৰয়াগৰাজৰ এটা সৰু ঘৰত এগৰাকী মাতৃয়ে বহু বছৰ পূৰ্বে এখন চলচ্চিত্ৰৰ পৰা অনুপ্ৰেৰণা লাভ কৰি নিজৰ পুত্ৰক ন্যায়ালয়ৰ বিচাৰক হ'বলৈ উৎসাহিত কৰিছিল। যদিও তেওঁৰ স্বামীয়ে ফুটা হোৱা চাইকেলৰ টায়াৰ ঠিক কৰে, আৰু তেওঁ নিজে চিলাইৰ কাম কৰে, তথাপি তেওঁলোকে নিজৰ সন্তানৰ বাবে ডাঙৰ সপোন দেখিছিল।
 
তেওঁলোকৰ পুত্ৰ আহাদ আহমেদে অলপতে তেওঁৰ প্ৰথম প্ৰচেষ্টাত ইউপি পিচিএছ-জে পৰীক্ষাত সফলতাৰে উত্তীৰ্ণ হয় আৰু ১৫৭সংখ্যক স্থান লাভ কৰে। এই সাফল্যই অঞ্চলটোৰ সকলো ধৰ্মৰ লোকক অনুপ্ৰাণিত কৰিছে, আৰু তেওঁলোকে মেধাৱী ছাত্ৰজনক অভিনন্দন জনাইছে।
 
 
আহাদ আহমেদে দেশৰ মুখ্য ন্যায়াধীশ ডি ৱাই চন্দ্ৰচূড়ক নিজৰ আদৰ্শ হিচাপে গ্ৰহণ কৰে আৰু তেওঁৰ দ্বাৰা যথেষ্ট প্ৰভাৱিত হয়। তেওঁ স্থানীয় প্ৰাথমিক বিদ্যালয়ত অষ্টম শ্ৰেণীলৈকে শিক্ষা সম্পূৰ্ণ কৰিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ অধিক অধ্যয়নৰ বাবে এলাহাবাদ চহৰলৈ যায়, য'ত তেওঁ ২০১২ চনত এখন চৰকাৰী মহাবিদ্যালয়ৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হয়। তাৰ পিছত, তেওঁ এলাহাবাদ কেন্দ্ৰীয় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা বি.এ. আৰু এল.এল.বি. সম্পূৰ্ণ কৰে। তেওঁ এলাহাবাদ উচ্চ ন্যায়ালয়ত আইনৰ অনুশীলন আৰম্ভ কৰিছিল। কোভিড-১৯ মহামাৰীৰ সময়ত আহাদে ইউপি পিচিএছ-জে পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিছিল।
 
উল্লেখ্য যে, আহাদ আহমেদ চাৰিজন ভাই-ভনীৰ ভিতৰত তৃতীয়। পিতৃ-মাতৃয়ে কেৱল আহাদকে শিক্ষিত কৰা নহয় তেওঁলোকৰ আন সন্তানকো শিক্ষিত কৰিছে। তেওঁৰ ডাঙৰ ভায়েক এজন ছফ্টৱেৰ অভিযন্তা, আৰু তেওঁৰ সৰু ভায়েক এটা ব্যক্তিগত বেংকৰ ব্ৰাঞ্চ মেনেজাৰ। এতিয়া তেওঁলোকৰ পৰিয়ালটো সুখ-শান্তিৰে জীৱন নিৰ্বাহ কৰিব পাৰিছে। 
 
 
আহাদে এতিয়া তেওঁৰ দেউতাক শ্বাহজাদ আহমদক এক আৰামদায়ক জীৱন দিব বিচাৰে। যদিও তেওঁ এজন বিচাৰক, তেওঁ মাজে মাজে তেওঁৰ দেউতাকক গেৰেজৰ কামত সহায় কৰে। গেৰেজত দেউতাকক সহায় কৰিবলৈ তেওঁ কোনো লাজ নকৰে। 
 
আহাদৰ সফলতা লক্ষণীয় কিয়নো তেওঁ এনে এটা পৰিয়ালৰ পৰা আহিছে য'ত তেওঁৰ দেউতাকে চাইকেলৰ টায়াৰ মেৰামতি কৰে, আৰু তেওঁৰ মাতৃয়ে কাপোৰ চিলাই কৰে। আহাদে তেওঁৰ মাকক চিলাই কৰাত সহায় কৰিছিল আৰু দেউতাকৰ সৈতে ফুটা টায়াৰ মেৰামতি কৰিছিল। অৱশ্যে, এতিয়া তেওঁ এজন দণ্ডাধীশ।