ছৌদি আৰবে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে নতুন শিক্ষামূলক ভিছা কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰিছে

Story by  atv | Posted by  [email protected] • 1 Months ago
প্ৰতিনিধিত্বমূলক ফটো
প্ৰতিনিধিত্বমূলক ফটো
 
ৰিয়াদ

ছৌদি আৰব চৰকাৰে এক যুগান্তকাৰী পদক্ষেপ হিচাপে দেশখনত অধ্যয়ন কৰিব বিচৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে নতুন শিক্ষামূলক ভিছা কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। ২৯ ফেব্ৰুৱাৰী বৃহস্পতিবাৰে ৰিয়াদত অনুষ্ঠিত মানৱ সক্ষমতা পদক্ষেপ সন্মিলনৰ সময়ত শিক্ষা মন্ত্ৰালয় আৰু বৈদেশিক পৰিক্ৰমা মন্ত্ৰালয়ে “ছৌদি আৰবত অধ্যয়ন” ভিছা কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰে।
 
এই ভিছাৰ ডিজাইন হৈছে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু শিক্ষাবিদসকলক দেশখনলৈ আকৰ্ষিত কৰি ৰাজ্যখনৰ শৈক্ষিক আৰু গৱেষণা খণ্ডক উন্নীত কৰা। বিশেষভাৱে ছৌদি বিশ্ববিদ্যালয়ত নামভৰ্তি কৰিব বিচৰা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ বাবে ডিজাইন কৰা “Study in Saudi Arabia” প্লেটফৰ্মৰ জৰিয়তে এই ভিছা প্ৰদান কৰা হ’ব।
এই প্লেটফৰ্মে হ্ৰস্বম্যাদী পাঠ্যক্ৰমৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বিস্তৃত শৈক্ষিক কাৰ্যসূচীলৈকে বিভিন্ন শৈক্ষিক আগ্ৰহ আৰু কেৰিয়াৰৰ আকাংক্ষাক পূৰণ কৰি বহুতো অধ্যয়ন বিকল্প আগবঢ়ায়। এই মঞ্চই শৈক্ষিক আৰু সাংস্কৃতিক সহযোগিতাৰ প্ৰসাৰ ঘটায়, শিক্ষা খণ্ডৰ বিকাশৰ বাবে ৰাজ্যখনৰ দায়বদ্ধতাক লাভান্বিত কৰে আৰু ছৌদি ভিজন ২০৩০ৰ বাবে প্ৰতিভাক আকৰ্ষণ কৰে।