মোদীৰ নিশ্চয়তা মানে নিশ্চয়তা পূৰণৰ! প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ নলবাৰীত বিজেপিৰ সংকল্প পত্ৰ উন্মোচন

Story by  atv | Posted by   Imtiaz Ahmed • 1 Months ago
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী নলবাৰীত
প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী নলবাৰীত
নলবাৰী

সংখ্যালঘু ভোটৰ যথেষ্ট গুৰুত্ব থকা অসমৰ এটা লোকসভা সমষ্টিত এন ডি এৰ প্ৰাৰ্থীৰ হৈ প্ৰচাৰ চলাই প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বুধবাৰে সৰ্বাংগীন উন্নয়নৰ মন্ত্ৰৰ লগতে ৰাম নৱমী উপলক্ষে হিন্দুত্ব আৰু অসমীয়া সংস্কৃতিৰ কৰ্ড সমানে বজায়।

পশ্চিম অসমৰ বৰপেটা সমষ্টিৰ নলবাৰীত অনুষ্ঠিত এক সভাত ভাষণ দি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে তেওঁৰ নেতৃত্বৰ পৰিৱৰ্তনশীল যাত্ৰাক আলোকপাত কৰি কয় যে, "২০১৪ চনত মোদীয়ে আপোনালোকৰ মাজলৈ আশাৰে আহিছিল। ২০১৯ চনত যেতিয়া মোদী আহিছিল, তেতিয়া তেওঁ আস্থা লৈ আহিছিল। আৰু ২০২৪ত, যেতিয়া মোদী অসমলৈ আহিছে, মোদীৰ নিশ্চয়তা লৈ অহিছে।  মোদীৰ নিশ্চয়তা মানে নিশ্চয়তা পূৰণৰ!"

অভিজ্ঞ বক্তা প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ব’হাগ বিহু উপলক্ষে শুভেচ্ছা আৰু ৰাম নৱমীৰ ঐতিহাসিক তাৎপৰ্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি আৰম্ভ কৰে।

তেওঁ ব’হাগ বিহু উপলক্ষে বিজেপিৰ সংকল্প পত্ৰ উন্মোচন কৰি "সবকা সাথ, সবকা বিকাশ"ৰ নীতি-নিয়মৰ অধীনত সৰ্বাংগীন উন্নতিৰ প্ৰতি দলৰ দায়বদ্ধতাক পুনৰ দৃঢ়তাৰে কয়। তেওঁ এন ডি এ চৰকাৰৰ আঁচনিসমূহ বৈষম্যহীন, সমাজৰ সকলো শ্ৰেণীক উপকৃত কৰাৰ লক্ষ্য বুলি আশ্বাস দিয়ে। এন ডি এয়ে অহা পাঁচ বছৰত দৰিদ্ৰ লোকৰ বাবে ৩ কোটি নতুন ঘৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে আৰু বিনামূলীয়া ৰেচনৰ ব্যৱস্থা অব্যাহত ৰখা প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে, যাৰ ফলত সুবিধাৰ ন্যায্য বিতৰণ নিশ্চিত কৰা হ'ব বুলি কৈছে।

‘জয় শ্ৰী ৰাম’ ধ্বনিৰ মাজতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে অযোধ্যাত ৰাম নৱমীৰ দিনা সম্পন্ন কৰা ‘সূৰ্য্য তিলক’ অনুষ্ঠানৰ -- যিয়ে জাতিটোৰ আধ্যাত্মিক যাত্ৰাৰ এক ঐতিহাসিক মাইলৰ খুঁটি হিচাপে চিহ্নিত কৰে -- ওপৰত আলোকপাত কৰে। খৰিফ শস্যৰ এম এছ পি বৃদ্ধি আৰু পি এম কিষাণ সন্মান নিধি আঁচনিৰ অধীনত আগবঢ়োৱা উল্লেখযোগ্য আৰ্থিক সাহায্যৰ কথা উল্লেখ কৰি তেওঁ কৃষকৰ কল্যাণৰ প্ৰতি চৰকাৰৰ নিষ্ঠাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে।

বৰপেটা সমষ্টি এক কৃষিক্ষেত্ৰ আৰু এন ডি এয়ে আসনখনৰ বাবে অসম গণ পৰিষদৰ প্ৰাৰ্থী ফণী ভূষণ চৌধুৰীক প্ৰক্ষেপ কৰিছে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কংগ্ৰেছৰ বিচ্ছিন্নতাবাদক ইন্ধন যোগোৱাৰ পৰম্পৰাৰ সৈতে বিপৰীতমুখী কৰি বিজেপি শাসনৰ অধীনত উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ পৰিৱৰ্তনৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ তিনি তালাকৰ বিৰুদ্ধে আইন প্ৰণয়ন কৰি মুছলমান মহিলা আৰু তেওঁলোকৰ পৰিয়ালক সবলীকৰণৰ দৰে আইনগত কৃতিত্বৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে।

তদুপৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে অসমত এটা অৰ্ধপৰিবাহী (semiconductor) উদ্যোগ উদ্বোধন কৰাৰ কথা কয়, যিটোৱে ১৫ হাজাৰৰো অধিক চাকৰিৰ সুযোগ সৃষ্টি কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ উন্নয়ন আৰু বিভিন্ন খণ্ডত ইয়াৰ সম্ভাৱনা সৰ্বাধিক কৰাৰ বাবে চৰকাৰৰ দায়বদ্ধতাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে।

ভাষণত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে অসমৰ চহকী জৈৱ বৈচিত্ৰ্য আৰু সাংস্কৃতিক ঐতিহ্যক প্ৰশংসা কৰি বিশ্ব পৰ্যটন মানচিত্ৰত ৰাজ্যখনৰ প্ৰাধান্য উন্নীত কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে। কামাখ্যা কৰিডৰৰ দৰে পদক্ষেপ আৰু লাচিত বৰফুকনৰ জন্ম বাৰ্ষিকীকে ধৰি অসমৰ সাংস্কৃতিক ঐতিহ্য সংৰক্ষণ আৰু উদযাপনৰ ক্ষেত্ৰত বিজেপিৰ প্ৰচেষ্টাক প্ৰশংসা কৰে।

কংগ্ৰেছ দলক তীব্ৰ সমালোচনা কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে অসমীয়া আৱেগক গুৰুত্ব নিদিয়াৰ বাবে তীব্ৰ সমালোচনা কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ৰাজ্যৰ উন্নয়নৰ প্ৰতি থকা সমৰ্পণৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে।

আগন্তুক নিৰ্বাচনত বিজেপিক সমৰ্থন কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে ভোটাৰসকলক আহ্বান জনাই পূৰ্বৰ ভোটদানৰ অভিলেখ ভংগ কৰি উন্নত ভাৰত গঢ়াত অৰিহণা যোগাবলৈ আহ্বান জনায়।