ভাৰততো এণ্ড্ৰইড ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ChatGPT ডাউনলোড কৰিব পাৰিব

Story by  atv | Posted by  Munni Begum • 4 Months ago
ChatGPT-ৰ প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
ChatGPT-ৰ প্ৰতিনিধিত্বমুলক ছবি
 
নতুন দিল্লী 
 
কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা গৱেষণাগাৰ OpenAI-য়ে ঘোষণা কৰিছে যে, আমেৰিকা,বাংলাদেশ, আৰু ব্ৰাজিলৰ লগতে ভাৰততো এণ্ড্ৰইড ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ এণ্ড্ৰইড মোবাইল ফোনত বহু প্ৰত্যাশিত chatbot ChatGPT ডাউনলোড কৰিব পাৰিব। এই পদক্ষেপে OpenAI ৰ বাবে তেওঁলোকৰ যুগান্তকাৰী কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা প্ৰযুক্তিৰ উপলব্ধতা বিভিন্ন অঞ্চলৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে সম্প্ৰসাৰণৰ ক্ষেত্ৰত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ পদক্ষেপ হিচাপে চিহ্নিত কৰিছে। 
 
মঙলবাৰে এক টুইটত OpenAI-এ কয়, "এণ্ড্ৰইডৰ ডিভাইচৰ বাবে ChatGPT এতিয়া  ভাৰত, আমেৰিকা, বাংলাদেশ আৰু ব্ৰাজিলত ডাউনলোডৰ বাবে উপলব্ধ! আমি পৰৱৰ্তী সপ্তাহত অতিৰিক্ত দেশসমূহলৈ ৰোলআউট সম্প্ৰসাৰিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো।" এই খবৰটোৱে এই কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা-চালিত চেটবটৰ ক্ষমতাসমূহ অন্বেষণ কৰিবলৈ আগ্ৰহী ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ পৰা উৎসাহ আৰু কৌতুহলৰ সৈতে সাক্ষাৎ কৰিছিল।
 
কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা চেটবটৰ সৈতে, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তাৎক্ষণিক উত্তৰ, অনুকূলিত পৰামৰ্শ, সৃষ্টিশীল অনুপ্ৰেৰণা আৰু অধিক লাভ কৰিব পাৰে। যোৱা সপ্তাহত, OpenAI-য়ে ChatGPT-ৰ বাবে এটা নতুন 'অনুকূলিত নিৰ্দেশনা' সুবিধা প্ৰৱৰ্তন কৰিছিল, যি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ভৱিষ্যতৰ কথোপকথনৰ বাবে কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা চেটবটৰ সৈতে যিকোনো বস্তু শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। 
 
কোম্পানীটোৱে ব্যাখ্যা কৰিছিল যে যেতিয়া ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ OpenAI একাউণ্ট ডিলিট কৰে, তেতিয়া সেই প্ৰক্ৰিয়াৰ অংশ হিচাপে তেওঁলোকৰ একাউণ্টত বান্ধি থোৱা কাষ্টম নিৰ্দেশনাবোৰো ৩০ দিনৰ ভিতৰত বিলোপ কৰা হ'ব। 
 
ৱেবত সুবিধাটোত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ নিজৰ নাম ক্লিক কৰি তাৰ পিছত 'কাষ্টম নিৰ্দেশনা' বাছনি কৰিব লাগিব। দুয়োটা ক্ষেত্ৰত নিৰ্দেশনা প্ৰবিষ্টক আৰু কেনে ধৰণৰ কথা লিখিব লাগে তাৰ কিছুমান উদাহৰণৰ বাবে 'পৰামৰ্শ দেখুৱাওক'ত ক্লিক কৰিব। ইয়াৰ পিছত 'সংৰক্ষণ কৰক' বাছনি কৰিব লাগিব।